Deltagende ekvipasjer i NM

Da kommer listen vi alle har gledet oss til å se; Hvilke ekvipasjer er tatt ut fra de tre distriktene?

Den første, som er selvsagt, er fjorårets NM-vinner:
N J(D)CH NMDd-12 Finnelias Sindi  NO03986/06
Finnelias_Sindi

Dachshund korthåret
Far: Jack 31112/93
Mor: N J(D)CH Bjar Tas Vera 15161/98
Eier/Fører: Tor Magne Egeland
Oppdretter: Alf Normann

Videre har vi:

Distrikt I. Rogaland, Aust-Agder, Vest-Agder, Telemark og Bergen-Hordaland

NORD J(D)CH N SE UCH Finnelias Tim NO03984/06
Finnelias_Tim
Dachshund korthåret
Far: Jack 31112/93
Mor: N J(D)CH Bjar Tas Vera 15161/98
Eier: Heidi og Knut Kals Fører: Knut Kals
Oppdretter: Alf Normann

INT NORD J(D)CH N SE VCH  NMDd-10 NMDd-11 NORDMDd-11 Kvilestads Fibbe NO10367/07
Kvilestads_Fibbe

Dachshund strihåret
Far: S N J(D)CH S U(DV)CH S Hissmovallens Zecar S25589/2003
Mor: N S J(D)CH Akki’s Lme Fia 16505/02
Eier/Fører: Johan Malm
Oppdretter: Steinar Ringsbye

N SE J(D)CH N S VCH Kvilestads Frida NO52655/09 Kvilestads_Frida_250
Dachshund strihåret
Far: S VCH SU(VD)CH Skogsletta’s Zd Svinto 08720/07
Mor: Kvilestads Stella 23390/05
Eier/Fører: Steinar Ringsbye
Oppdretter: Steinar Ringsbye

N J(D)CH Nadya  NO18532/05
Dachshund strihåret
Far: N J(D)CH S J(D)CH Gläfsebo’s Zamzon S26893/95
Mor: Havfruen’s J-Frøya 04095/02
Eier/Fører: Kurt Sigurd Jahnsen
Oppdretter: Kurt Sigurd Jahnsen

Distrikt II. Follo-Østfold, Glåmdal-Romerike, Hedemark, Oppland, Oslo og Vestfold-Buskerud

N J(D) CH Akkis Ry Zamba NO40629/09
Akkis_Ry_Zamba_250
Dachshund strihåret
Far: Akki’s Vp Robin Hood 09376/08
Mor: Akki’s Am Yatsy 08951/04
Eier: Randi Stadshaug Fører: Anton Stadshaug
Oppdretter: Aksel G Schjervheim

N J(D)CH Dimmuborgirs Ali Baba NO06386/08
Dimmuborgirs_Ali_Baba
Dachshund strihåret
Far: INT J(D)CH Bonus 15891/06
Mor: Dimmuborgir’s Moria 13169/02
Eier/Fører: Tor Osen
Oppdretter: Tale Rosland Waage

N J(D)CH Leona NO15508/08
NJDCH_Leona

Dachshund strihåret
Far: INT J(D)CH Bonus 15891/06
Mor: N JCH Bundlimarkas Grynet 10828/03
Eier: Thor og Anita Alm-Hansen Fører: Thor Alm-Hansen
Oppdretter: Mona og Morthen Willy Framnes

Smen’s Tikka SE21354/2012

Smens_Tikka
Dachshund Korthåret
Far: SEJ(D)CH Dammforsens Sack S28730/2008
Mor: SEVCH SEJ(D GS)CH Vimurs Bianca S47017/2007
Eier/Fører: Helge Knutsen
Oppdretter: Johansson, Andreas

Distrikt III. Nord-Vest, Trøndelag, Nord-Trøndelag og Nordland

NORD J(D)CH Skogslettas Lita NO32146/09
Skogslettas_ZD_Lita_250

Dachshund strihåret
Far: S N J(D)CH S U(DV)CH S Hissmovallens Zecar S25589/2003
Mor: NORD J(D)CH N UCH Prestbråtan’s Z S Dina 14793/02
Eier/Fører: Arne Roger Aursøy
Oppdretter: Torgrim og Helga Furuhaug

N J(D)CH Gravabekkens Ez Arja NO40411/11
Gravabekkens_Arja

Dachshund strihåret
Far: N VCH  NORD J(D)CH Husse Busse’s  D-Zarek 21344/07
Mor: N J(D)CH N UCH Gravabekken’s Bo Exit 02301/07
Eier/Fører: Sturla Ølstøren
Oppdretter: Geir Olav Haugum

NJ(D)CH Gravabekkens Ez Lita NO40409/11
Gravabekkens_Lita_web
Dachshund strihåret
Far: N VCH  NORD J(D)CH Husse Busse’s  D-Zarek 21344/07
Mor: N J(D)CH N UCH Gravabekken’s Bo Exit 02301/07
Eier/Fører: Frank Andersen
Oppdretter: Geir Olav Haugum

N J(D)CH N VCH Eikeskogens Chiko  NO13412/08
SONY DSC

Dachshund strihåret
Far: NMDD-03 N J(D)CH Gravabekken’s Ms-Hall 15262/00
Mor: Virdaskogens Hedda S29497/2005
Eier/Fører: Kjell Idar Moen
Oppdretter: Bjarne E S Johannessen / Lene Maria Myhre

Dommere NM Drev for Dachshund 2013:

  • Tor Ottesen
  • Rolf Erik Nilsen
  • Marianne Nilsen
  • Bjørn Ludvik Larsen
  • Torfinn Thomassen
  • Helge Wahlstrøm
  • Torfinn Lyngroth
  • Bjørn G Pettersen
  • Kristian Sind
  • Arvid I Johannessen
  • Torgrim Furuhaug
  • Ove Sandåker
  • Gunleik Vibeto

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Du kan bruke disse HTML-kodene og -egenskapene: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>